Суббота, 18.05.2024, 11:03
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
СВИНЬИ
КРУПНЫЙ РОГАТЫЙ СКОТ
ПТИЦЫ
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
Березанский комбикормовый завод
Главная » Статьи » Животноводство » СВИНЬИ

ПРОГРАМА ВИРОЩУВАННЯ ПОРОСЯТ

Збільшення за короткий час ваги тіла тварини на 10-15 кг вимагає великих змін в її організмі.

Настільки інтенсивний приріст маси тіла можливий лише тоді, коли поряд з навколишніми умовами дамо для порося велику кількість молока матері (це забезпечує продумана програма годування свиноматок), а також якомога раніше забезпечимо йому доступ до правильно збалансованого й охоче вживаного твердого корму.

Відомо, що велика маса тіла поросят під час відлучення їх від свиноматки позитивно впливає на стан їхнього здоров'я і підвищує можливість повного використання кормів під час відгодівлі, а також сприяє швидкій адаптапції (несприймання стресів). Але необхідність максимального використання свиноматок, а також дорогих пологових місць, змушує виробників передчасно відлучати поросят від свиноматок (здебільшого це 28-й день після народження). Через це вирощування поросят є дуже важливою ланкою в розведенні свиней.

Крім чинників, пов'язаних з годуванням, найбільший вплив на вагу поросят під час відлучення від свиноматки, мають такі фактори:

• вага поросят після народження;

• кількість вживаного поросям молока, безпосередньо пов'язаного з молочністю свиноматки;

• кількість вжитої поросям відповідної кормової суміші.

Вага поросят після народження. Цей показник безпосередньо пов'язаний з раціональним годуванням і доглядом за свиноматками під час супорісності, а також молочністю свиноматки.

Можна без всякого перебільшення сказати, що свиноматки є найгіршою у відношенні годівлі групою свиней. В цілому можна сказати, що ці тварини під час супорісності перегодовуються, а під час лактаціїї – недогодовуються. В кінцевому підсумку народжується занадто мало поросят у рік, що призводить до економічних втрат. Можна подивитись на це з іншого боку. Свиноматки – це група, на яку витрачаються найбільші економічні і виробничі ресурси. Тому необхідно добиватися якомога більшої ваги поросят під час відлучення їх від свиноматки. А на це перш за все впливає раціональна годівля свиноматок.

Детальні дослідження, проведені на наших експериментальних фермах, а також спостереження на місцях, показують, що одночасно із збільшенням спожитого під час лактації корму збільшується і молочність свиноматки, а це, як правило, веде до збільшення ваги поросят під час відлучення їх від свиноматки. І, найголовніше, що все це економічно виправдано. Коротше кажучи, чим більша кількість вжитого свиноматкою під час лактації корму, тим більша можливість отримати максимально великих поросят.
Годівля СУПЕРПРЕСТАРТЕРОМ

Використання можливості швидкого збільшення ваги молодих свиней приносить користь у вигляді їхньої доброї підготовки до швидкої та економічно виправданої відгодівлі.

До часу відлучення від свиноматки (десь на 4-му тижні) порося вживає порівняно невелику кількість твердого корму. Але індивідуальна різниця у споживанні корму залежить від молочності свиноматки, кількості поросят в опоросі, росту поросят, а також інтенсивності її використання.

Запропонований фірмою “ПРОВІМІ ПОЛЬСЬКА” суперпрестартер, відповідно збалансований за складом, прекрасно доповнює молоко свиноматки, а після відлучення поросят від свиноматки, повністю забезпечує швидко ростучі потреби молодих поросят.

Можливість проведення експериментів у власному дослідному Центрі дозволила максимально оптимізувати склад цього корму. Таким чином, використання суперпрестартера дає змогу:

• скоротити період перебування поросят під свиноматкою;

• добре підготувати шлунково-кишковий тракт для перетравлювання твердого корму;

• сприяє швидкому росту і розвитку молодих свиней, забазпечує їхній хороший стан здоров'я.

Навність у складі твердого корму декількох смакових елементів сприяє його швидкому сприйняттю поросятами. Це дозволяє стимулювати виділення травних ензимів і шлункового соку, а також сприяє доброму розвитку всього шлунково-кишкового тракту. Все це допомагає ефективно перетравлювати твердий корм в подальших періодах життя тварин. У зв'язку з цим збільшується використання твердого корму в період відгодівлі свиней, що в подальшому зменшить загальні витрати при вирощуванні забійного поголів'я.

Фактом є те, що суперпрестартер, який давали поросятам до відлучення від свиноматки, позитивно впливав на вагу поросят на час відлучення, а таклож на стан їхнього шлунково-кишкового тракту. Саме тому суперпрестартер є першим твердим кормом найбільш відповідним до вимог молодих поросят. Наявність детально підібраних та ніжних компонентів сировини, що легко перетравлюються і швидко засвоюються, приводить до того, що мінімальна кількість вживаного поросям корму дозволяє виробити в них навички вживання та ефективного травлення твердого корму. Принадний смаковий склад сировини та форма гранули завбільшки 2,5 мм сприяють кращому її засвоєнню.

Срізь, де ми хочемо інтенсивно вирощувати поросят, цей продукт є незамінний.

Який механізм дії суперпрестартера?

Найбільш інтенсивні процеси травлення і засвоєння відбіваються в тонкому відділі кишечника. Завдяки його специфічній будові (велика поверхня всмоктування) тварина усмоктує раніше вживаний корм. Наявність у кишечнику маленьких паростків (ворсинок), так званих кишкових ворсинок, в значній мірі збільшує всмоктуючі можливості кишечника. Чим ворсинки довші, тим краще тварина засвоює їжу, тим кращий стан її здоров'я.

Вживання суперпрестартера в період до відлучення поросят від свиноматки сприяє подовженню ворсинок, а також підвищує активність ензимів, завдяки яким краще перетравлюються всі компоненти, які є в твердому кормі. Тому свині, які споживали змалечку цей продукт, значно швидше ростуть і краще використовують корм. Благотворна дія суперпрестартера не закінчується з часу відлучення поросят від свиноматки, а зберігається значно довше, що поліпщує економічність годівлі.

Крім старанно підібраних компонетів і пов'язанного з цим принадного смаку, також більш ранньому приверненню уваги поросят до цієї кормосуміші спряє її привабливий запах. Однак не завжди запах, який подобається твариннику, повинен подобатись і тварині. У свиней набагато краще розвинений нюх, ніж у людини, а крім того, тварини надають перевагу іншим запахам.




Источник: http://www.provimi.com.ua/old/pak/index.html
Категория: СВИНЬИ | Добавил: bkz (12.08.2007) | Автор: Украина, г. Желтые Воды
Просмотров: 10130 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.0/4 |

Всего комментариев: 1
1 Slawa  
0
Провими автор

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Хостинг от uCozCopyright shestipalij © 2024